לייעוץ מקצועי חייגו: 054-6785525
נפתח לך תיק חייבים בהוצאה לפועל? חשוב לפעול במהירות

נפתח לך תיק חייבים בהוצאה לפועל? חשוב לפעול במהירות

עוד הוצאה לפועל עופר פרץ

כל אחת ואחד מאיתנו עשויים להתמודד בשלב כזה או אחר עם תיק חייבים. על אף שהדבר עשוי להבהיל ולהציף לא מעט תחושות, חשוב שנזכור כי מדובר בתופעה נפוצה. אם בעבר נתפסה ההתמודדות עם חוב מול הוצאה לפועל כתופעת שוליים, היום ברור כי הנסיבות ליצירת חוב הן רבות ומגוונות ועשויות לפקוד גם אנשים מן השורה. הדבר החשוב ביותר, הוא שנפנה במהירות לאיש מקצוע ונבחן את כל האפשרויות העומדות לרשותנו להסדרת החוב, לפני שהמצב יחמיר. משרד עורכי דין פרץ ערך עבורך מדריך קצר לחייב בהוצאה לפועל שיסייע לך בצעדים הראשונים.

הופעלו הגבלות והליכים? ניתן לפעול על מנת להקפיאם

אם המתח והחשש הרב הנובע מעצם החוב אינו מספיק, לא פעם מפעילה רשות האכיפה והגבייה שלל פעולות אכיפה הפוגעות עוד יותר ביציבותו הכלכלית של החייב. מטרתם של עיקולים והגבלות היא לדרבן את המשתמט מחובותיו להסדירם במהירות וככל שאכן יש לאדם את האמצעים לעשות זאת, זהו צעד מבורך. לא פעם, אמנם, כאשר החובות נובעים ממצוקה כלכלית. עשויות הגבלות אלו לפגוע אף יותר ביכולת ההחזר של החייב וליצור מעגל שלילי שיהיה קשה מאוד לפרוץ. עורך דינך יסייע לך להגיש בקשה לעיכוב הליכים בהוצאה לפועל ובמקביל יציע אפיקים שונים להסדרת החוב בהתאם ליכולותיך. בין אם מדובר בביטול עיקול חשבון הבנק או נכסים שונים, או אם מדובר בביטול צו עיכוב יציאה מהארץ, ככל שיהיה באפשרותך להציע מתווה להסדר נושים או להניע תהליך איחוד תיקים, יהיה ניתן לבטל או לעכב את ההגבלות ולחזוק לשגרת חיים תקינה.

כיצד מסדירים חובות בהוצאה לפועל?

כיום, לאחר הרפורמה בחקיקת חדלות הפירעון, קיימים שני אפיקים עיקריים שבסופם ניתן יהיה להגיע להפטר חובות.

הסדר נושים

במסגרת הסדר נושים, נפנה אל בית המשפט ונציע פירעון חלקי של החוב, החל מ-30% מהסכום. הממונה על חדלות פירעון במשרד המשפטים יבצע חקירת יכולת ויבחן האם זהו סכום ההחזר שבאפשרותך לעמוד בו. ככל שהממונה ובית המשפט ישתכנעו כי מדובר בהסדר סביר וככל שההסדר יהיה מקובל על הנושים, ניתן יהיה לשלם את הסכום החלקי ולהתחיל בדרך חדשה, ללא חובות, עיקולים וסיבוכים מיותרים. שיתוף הפעולה שלך עם הממונה והתנהלות בתום לב הם קריטיים להצלחת התהליך.

חדלות פירעון

נכון להיום, אדם המנוהל במסגרת איחוד תיקים כבר לא יוכל עוד להכריז על היותו “חייב מוגבל באמצעים”. מעמד זה בוטל בחקיקה החדשה וכעת גם המנוהלים באיחוד תיקים אשר אינם מצליחים לעמוד בצו התשלומים שהוסדר להם, יכריזו על חדלות פירעון. במסגרת החקיקה החדשה, יהיה הזמן המקסימלי בו יוחל התהליך ארבע שנים בלבד. במקרים רבים, ככל שמדובר בסכום נמוך יחסית וככל שהחוב נוצר בתום לב, ניתן יהיה לבצע את התהליך כולו מול רשם ההוצאה לפועל מחוץ לכותלי בית המשפט ולקבל הפטר תוך 18 חודשים בלבד. לאורך התהליך, יהיה עליך להגיש דוחות הוצאות והכנסות דו-חודשיים ולעמוד בצו התשלומים שלך בקפדנות. כיום, כאשר גישת ההוצאה לפועל היא מוכוונת שיקום, התהליך מיטיב מאי פעם.

ייצוג משפטי ראוי עשוי לעשות את כל ההבדל

התנהלות ההוצאה לפועל עשויה להיות לא פעם מסורבלת וסבוכה והחקיקה החדשה טרפה את כל הקלפים. לכן, חשוב שיעמוד לצידך משפטן הבקיא בכל הנהלים והדרישות של הרשות. בין אם נדרשת הגשת ערעור על החלטת רשם ההוצאה לפועל, אם יש להגיש בקשה לחדלות פירעון וכדי לקבל ליווי מיטיב ומקצועי לאורך כל התהליך, משרד עורכי הדין הנכון יכול לעשות את כל ההבדל. משרד עו”ד פרץ ליווה בחלוף השנים חייבים רבים וסייע להם ללמוד על כלל האפשרויות העומדות לרשותם. לייעוץ ראשוני אודות תיק החייבים שלך, ניתן ליצור קשר עוד היום.

 

צרו קשר
054-6785525
דרך בר יהודה 43, חיפה
רח' גיבורי ישראל 24 נתניה
טופס התקשרות
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
שינוי גודל גופנים
ניגודיות