לייעוץ מקצועי חייגו: 054-6785525
הקפאת הליכים והבראת חברות

הקפאת הליכים והבראת חברות

עורך דין הקפאת הליכים

בין הבראת חברה לפירוקה

מדי יום אני פוגש אנשי עסקים בעלי חברות שנקלעו לבעיית תזרים והעדר אשראי בנקאי, חלקם צופים את הבעיה זמן מראש ומגיעים להתייעץ וחלקם מגיעים בדחיפות כאשר הם מבינים שלא יוכלו לעמוד בהתחייבויות השוטפות לחודש ולעתים לימים הקרובים, משכורות, ספקים מיסים, וכו’ , וחוששים מאובדן שליטה וקריסה של העסק.

האם פני החברה לחיסול או שקיים סיכוי להבראת החברה? השאלה המהותית העומדת לפתחו של בעל החברה,  האם נכון להרים ידיים ולגשת לפירוקה של החברה ומכירת נכסיה לטובת תשלום לנושים, או מנגד לבחון אפשרות של הקפאת הליכים באמצעות תוכנית הבראה ו/או ע”י גיוס משקיע שירכוש חלק מהחברה או את כולה וימשיך את פעילותה.

בהתאם לכך על עוה”ד יהיה לקבוע האם להגיש בקשה להקפאת הליכים להבראתה או לחילופין להגיש בקשה לפירוק החברה ובקשה לפשיטת רגל לבעלי המניות (בדרך כלל בעלי המניות ערבים אישית לחובות החברה).

כפי שבעולם הרפואה בבואנו לדון בסוגיות קריטיות נפנה לרופא מומחה להתייעצות ולא נסתפק בחוות דעתו של רופא המשפחה, מוכשר ככל שיהיה, כך בבואנו לדון בסוגיה כה חשובה לחייה של חברה, לא נוכל  להסתפק בקבלת עצתו של עו”ד מוכשר ככל שיהיה, אם הוא נעדר רקע וידע בתחום הבראת חברות, שעשוי  במסגרת ידיעותיו המוגבלות להעדיף את הדרך הקלה ולהמליץ על פירוק החברה, החלטה שתביא לחיסולה של החברה כאשר קיימת האפשרות להבראתה.

משרדנו מתמחה בהבראת חברות, טיפל בשנה האחרונה בהצלחה במספר תיקי הקפאת הליכים כאשר בכולם החברה או הפעילות המשיכה להתקיים כעסק חי. הלקוחות לפני שנפגשו עם עו”ד עופר פרץ סיפרו כי נועצו בעורכי דין אחרים, רובם  המליצו להם להרים ידיים ולגשת להליך פירוק במקביל לפשיטת רגל לבעלי המיניות שהיו בעלי ערבות אישית לחברה.

יצוין כי במקרים הנ”ל, על פניו היו סיכויים טובים להגעה להסדר עם הנושים ולהבראת החברה או לכל הפחות לשמר את פעילותה, אם כן מדוע מיהרו עורכי דין לחרוץ את דינה של  החברה לפירוק וחיסולה ללא בחינה של אפשרות להקפאת הליכים ולהבראת החברה? התשובה הינה כי עורכי הדין נעדרו כל ניסיון בהליכי הבראת חברות  אשר מעבר למורכבות ההליך מצריך שילוב כוחות של רו”ח ויועצים כלכליים. לרוב עורכי הדין שעוסקים בפשיטות רגל לא בהכרח עוסקים בתחום הבראת חברות והקפאת הליכים,  ולכן המליצו ללקוחותיהם לפנות לפירוק החברה ופשיטת רגל הליכים אותם הכירו.

 הביטוי פשיטת רגל מוכר בציבור כביטוי כולל לחדלות פירעון של חברות ויחידים כאחד, אך בפועל פשיטת רגל הינה הליך המיועד אך ורק לאנשים פרטיים (שכיר או עוסק מורשה), טיפול בחברה חדלת פירעון שאינה מסוגלת לשלם חובותיה לנושיה יעשה במסגרת הליך נפרד של  הקפאת הליכים והבראה  או  פירוק החברה.

ע”מ להוביל חברה להליך של הקפאת הליכים והבראתה נדרשת לצד המומחיות המשפטית בנבכי ההליך גם הבנה כלכלית לצד יכולות ניתוח  הדוחות הכספיים של החברה והסקת המסקנות הנכונות לגביה. זאת יעשה  בצוות של עורכי דין ורו”ח המתמחה בתחום הבראת חברות, תגובש תכנית כלכלית להבראת החברה שתיושם בתקופת הקפאת הליכים, נדרשת גם היכרות וגישה למחלקות אשראים מיוחדים בבנקים על מנת לקבל את תמיכתם למהלך ולהצליח לגבש הסדר נושים לעיתים מורכב ורב משתתפים.

צרו קשר
054-6785525
דרך בר יהודה 43, חיפה
רח' גיבורי ישראל 24 נתניה
טופס התקשרות
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
שינוי גודל גופנים
ניגודיות