לייעוץ מקצועי חייגו: 054-6785525
דיני פשיטת רגל

דיני פשיטת רגל

פשיטת רגל בהליך החדש מהווה הזדמנות ממשית ברת השגה להפטר מחובות וליציאה לדרך חדשה. אך יחד עם זאת ישנה חשיבות להתקשר עם עו”ד מומחה בדיני פשיטת רגל, מאחר ומדובר בהליכים מורכבים וארוכים המערבים מספר משתתפים : כונס הנכסים הרשמי, מנהל מיוחד, הנושים וכמובן ביהמ”ש המחוזי, ההליך מחייב היכרות מעמיקה עם דיני פשיטת רגל.

עו”ד עופר פרץ עוסק שנים רבות בהגנה על חייבים בהליכי פשיטת רגל ובעל ניסיון רב והיכרות מעמיקה עם דיני פשיטת רגל, תחילה כמנהל מחלקת פשיטת רגל במשרד גדול שהוקמה בעקבות המשבר הכלכלי משנת 2008 , במהלך השנים זכה להצלחות רבות בתיקים מורכבים ובעלי חשיבות כלכלית. המשרד מעמיד לרשות לקוחותיו הפרטיים והעסקיים היכרות וניתוח מעמיק לגבי ההליך המשפטי וכל האפשרויות העומדות בפניהם במסגרת דיני פשיטת רגל, ופועל בנחישות ובמסירות עד לקבלת ההפטר.

חשיבותו של עורך הדין בפשיטות רגל

חשוב להבין כי אין תחליף לליווי מקצועי מטעם עורך דין מומחה  בדיני פשיטת רגל, בשלב ראשון יבחן עוה”ד את נסיבות המקרה לעומקן על מנת לקבוע כי הלקוח עומד בתנאי הסף במסגרת דיני פשיטת רגל, לאחר מכן עוה”ד יפרוס בהרחבה בפני החייב את כל שלבי ההליך והחלופות שיתכנו בהמשך הדרך.

לאחר שהוסבר ללקוח על מסלול ההליך ומשמעותו יגיש עוה”ד בקשה למתן צו כינוס ועיכוב הליכים אשר משמעותו כניסה להליך פשיטת רגל ועיכוב כל ההליכים המשפטיים כנגד החייב כולל עיכוב בכל תיקי ההוצאה לפועל, מהלך זה מונע אפשרות לפתיחת הליכים מצד הנושים ועוצר את כל ההליכים שכבר ננקטו.

עם מתן צו הכינוס כל נכסי החייב עוברים להיות מפוקחים על ידי הכונס הרשמי, נאסר על החייב לשלם חובות ולהמשיך לקיים הסדרים עם הנושים, מה שמקנה הפוגה מלחצים לתקופה מסוימת בה ניתן לבחון באופן רגוע ומושכל את הצעדים הבאים.

במסגרת צו הכינוס מתמנה מנהל מיוחד אשר תפקידו לחקור את נסיבות ההסתבכות הכלכלית ולחקור אודות נכסי החייב ככל וקיימים, לאחר החקירה ולקראת הדיון בבית משפט, שיתקיים בתוך 18 חודשים, יכתוב המנהל המיוחד חוות דעת המפרטת את הממצאים וממליצה על “תכנית פירעון”, בד”כ מדובר בתשלומים חודשיים בין 500 ₪ ל1500 ₪ בהתאם ליכולת הכלכלית של החייב (הכנסות והוצאות התא המשפחתי), תכנית הפירעון תיפרס על פני תקופה מקסימלית של 3 שנים מרגע ההכרזה, לחייב קיימת אפשרות להקדים תשלומים או להוון את התשלומים לתשלום אחד, ובכך לסיים את ההליך כבר בתוך 18 חודשים. ראה בהרחבה מאמר הליך פשיטת רגל.

בנסיבות מיוחדות ניתן לקבל צו הפטר ומחיקת חובות כבר במעמד הדיון וללא תכנית פירעון, כלומר בתוך 18 חודשים מהכניסה להליך. בתוך כך, עורך דין בעל הבנה מעמיקה בדיני פשיטת רגל יוכל להעלות את הטענות ההולמות ביותר, שיובילו לפתרון המיטבי עבור מרשו.

פעולות נוספות של עורך הדין

מלבד האמור לעיל, דיני פשיטת רגל מאפשרים לחייב שיש לא אפשרות לגייס כספים להציע הצעת הסדר לנושים ובכך לסיים את ההליך מיד עם אישור הנושים. החייב רשאי להציע כל סכום שידו משגת ללא קשר ישיר לגובה החובות ובלבד להצליח לשכנע את הנושים ולהשיג את הרוב הדרוש, במקרה זה יוביל עורך הדין את המשא ומתן ואת בניית ההסדר מול הנושים, מתוך ראיית טובתו של הלקוח ושמירה נחרצת על האינטרסים שלו.

במסגרת דיני פשיטת רגל יוטלו על החייב הגבלות דוגמת עיכוב יציאה מהארץ, איסור ייסוד תאגיד, ושימוש בשקים, תינתן לחייב אפשרות לנהל חשבון בנק ביתרות זכות כולל הוראות קבע ושימוש בכרטיס אשראי ביתרות זכות בלבד. במקרים מתאימים ניתן לקבל אישור להמשיך לנהל עסקים במסגרת תיק עוסק מורשה.

לפרטים נוספים וקביעת פגישה

המעוניינים לקבל מידע נוסף על דיני פשיטת רגל, ההליכים והאפשרויות, מוזמנים ליצור קשר עם משרד עו”ד עופר פרץ בטלפון 050-4455514.

צרו קשר
054-6785525
דרך בר יהודה 43, חיפה
רח' גיבורי ישראל 24 נתניה
טופס התקשרות
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
שינוי גודל גופנים
ניגודיות